Picture of Zespół e-natura2000.pl
Szkolenia on-line o sieci Natura 2000 na platformie e-learningowej
by Zespół e-natura2000.pl - Tuesday, 4 October 2011, 12:30 PM
 

Dla wszystkich zainteresowanych siecią Natura 2000 mamy dobrą wiadomość: ruszyły szkolenia on-line na platformie e-learningowej e-Natura2000.pl zrealizowanej w ramach projektu „Sieć Natura 2000 – drogą do rozwoju”. To  pierwsza tego typu forma upowszechniania wiedzy o programie przygotowana przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska.

Dlaczego on-line?

Szkolenia on-line, to uporządkowana wiedza o sieci Natura 2000, z której można korzystać w dowolnym miejscu, poznając nowe tematy lub omijając znane już  zagadnienia. Dzięki temu rozwiązaniu można sprawdzić swój poziom wiedzy
o programie, a poprzez aktualizację informacji – systematycznie uzupełniać wiedzę.

Chociaż nadal najpowszechniejszą formą edukacji o sieci Natura 2000 są szkolenia stacjonarne, proponowana przez nas możliwość kształcenia daje wiele korzyści.

Dla kogo?

Pierwsze szkolenia o sieci Natura 2000 przeznaczone są przede wszystkim dla przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, na terenie których wyznaczono obszary Natura 2000. Lekcje  przygotowano z myślą o władzach samorządowych
i pracownikach urzędów zajmujących się na co dzień ochroną przyrodyi Naturą 2000. Samorządy, to niezwykle ważny partner w realizacji zadań związanych z programem Natura 2000 oraz zrównoważonego rozwoju, zwłaszcza w aspekcie potrzeb lokalnych społeczności.

Kolejne szkolenia o sieci Natura 2000 będą skierowane do studentów. Należy jednak podkreślić, że platforma jest dostępna dla wszystkich zainteresowanych.

Jakie korzyści?

 • Moduły i lekcje zawierają najważniejsze  informacje o sieci Natura 2000.
 • Dodatkowe informacje wzbogacają materiał szkoleniowy.
 • Możliwość nauki w dowolnym, dogodnym dla kursanta czasie.
 • Możliwość nauki z każdego miejsca, w którym jest komputer podłączony do Internetu.
 • Łatwe sprawdzenie postępów wiedzy za pomocą interaktywnych testów
  i zadań.
 • Możliwość korzystania z informacji i danych kontaktowych do instytucji związanych z  szeroko rozumianą ochroną przyrody.
 • Brak kosztów organizacyjno-logistycznych ponoszonych przy szkoleniach stacjonarnych.
 • Pomyślnie zdany test końcowy uprawnia do otrzymania certyfikatu podpisanego przez przedstawiciela Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

Zachęcamy do udziału w szkoleniach. Platforma dostępna jest na stronie http://e-natura2000.pl. Więcej informacji na stronie www.projekty.gdos.gov.pl

Platforma zrealizowana przez Smart Education International Sp. z o.o.
w ramach projektu indywidualnego „Sieć Natura 2000 – drogą do rozwoju” POIS.05.04.00-00-187/09 współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu  Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

 
Skip Dodatki

Dodatki

 • Słownik
 • Podręcznik użytkownika
 • WIKI
Skip Settings

Settings

Skip Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Ochrona danych osobowych jest priorytetem Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska.

Dane osobowe w serwisach GDOŚ przetwarzane są zgodnie z Polityką prywatności